Kúpno-predajná zmluva auta

Ak ste sa rozhodli kúpiť alebo predať auto, kúpno-predajná zmluva je nevyhnutnou súčasťou tohto procesu. Táto zmluva je právnym dokumentom, ktorý stanovuje podmienky pre kúpu alebo predaj vozidla. V tomto článku sa pozrieme na to, čo by malo byť zahrnuté v kúpno-predajnej zmluve auta a ako ju správne vyplniť.

Čo by malo byť zahrnuté v kúpno-predajnej zmluve auta

 1. Údaje o vozidle: Kúpno-predajná zmluva by mala obsahovať všetky dôležité údaje o vozidle, vrátane jeho značky, modelu, ročníka, registračnej značky, stavu a kilometrového stavu.
 2. Cena: Zmluva by mala obsahovať cenu, za ktorú je vozidlo predávané. Táto cena by mala byť stanovená dohodou medzi kupujúcim a predávajúcim.
 3. Spoluplatba: Ak je dohodnutá spoluplatba, teda čiastka, ktorú musí zaplatiť kupujúci, aj keď na vozidle vzniknú škody, musí byť uvedená v zmluve.
 4. Dátum predaja: Zmluva by mala obsahovať dátum, kedy bude vozidlo predané. Tento dátum by mal byť dohodnutý medzi kupujúcim a predávajúcim.
 5. Podpisy: Kúpno-predajná zmluva musí byť podpísaná oboma stranami. To znamená, že kupujúci a predávajúci musia dať súhlas s podmienkami zmluvy.
 6. Ostatné podmienky: Zmluva môže obsahovať aj ďalšie podmienky, ako sú napríklad podmienky platby alebo podmienky vrátenia vozidla v prípade nesplnenia dohodnutých podmienok.

Ako správne vyplniť kúpno-predajnú zmluvu auta

 1. Získajte formulár: Kúpno-predajnú zmluvu môžete získať na miestnom úrade pre dopravu alebo si ju môžete stiahnuť z internetu.
 2. Vyplňte formulár: Vyplňte formulár kúpno-predajnej zmluvy a uistite sa, že obsahuje všetky potrebné údaje o vozidle.
 3. Kontrola údajov: Skontrolujte všetky údaje v zmluve, aby ste sa uistili, že sú správne. Ak máte pochybnosti, skontrolujte ich s predávajúcim alebo kupujúcim.
 4. Podpíšte zmluvu: Keď je zmluva vyplnená a skontrolovaná, obaja strany by mali zmluvu podpísať.
 5. Notársky overenie: V niektorých prípadoch bude potrebné notársky overiť podpisy na zmluve. To závisí od miesta, kde sa zmluva podpisuje a od miesta bydliska zúčastnených strán.
 6. Overenie dokladov: Kupujúci by mal pred podpisom zmluvy skontrolovať doklady vozidla, ako je technický preukaz, servisná knižka alebo doklad o poistení.
 7. Zápis v registri vozidiel: Po podpise zmluvy a zaplatení dane bude vozidlo zapísané do registra vozidiel. Kupujúci a predávajúci musia mať na zmluve svoje adresy a pokiaľ sú to fyzické osoby, aj svoje rodné čísla.

Kúpno-predajná zmluva je dôležitým dokumentom, ktorý stanovuje podmienky pre kúpu alebo predaj vozidla. Pri jej vyplňovaní si dávajte pozor na správne údaje a podpisy a neváhajte sa poradiť s právnym zástupcom alebo s miestnym úradom pre dopravu. Po podpise zmluvy a zaplatení dane bude vozidlo zapísané do registra vozidiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *